LIMBA ENGLEZĂ

Fundaţia Şcoala Portuară organizează cursul de limba engleză modular (începător, intermediar, avansat), in functie de nivelul de cunostinte al participantilor, cu posibilitatea continuarii instruirii dupa absolvirea unui modul.

Durata instruirii unui modul este de 60 ore.

Condiţii de acces la curs:

­  • Persoane absolvente a cursurilor învăţământului obligatoriu cu durata prevăzută de lege la data absolvirii.
­  • Persoane apte din punct de vedere medical

Condiţiile de absolvire şi certificare:

Absolvenţii unui modul, în urma promovării unui test de evaluare a cunoştinţelor, vor primi certificate de absolvire tip Fundaţia Şcoala Portuară. La finalizarea celor 3 module absolvenţii vor primi şi suplimentul descriptiv (anexa la certificatul de absolvire) care contine competenţele dobandite în urma formării.

Documentele personale de inscriere la curs:

• BI/CI - original si copie,
certificat nastere -original si copie,
diploma studii de bază - original si copie,
aviz medical/ adeverinta medicala cu mentiunea “clinic sanatos”

Buton inscriere